Cum conducătorul unui sat a ajutat toţi sătenii să renunţe la PCC

(Minghui.org) Datorită epidemiei de coronavirus, foarte puțini turiști din China vizitează în prezent obiectivele turistice locale. Am început astfel să folosesc internetul pentru a-i ajuta pe chinezi să demisioneze din Partidul Comunist Chinez (PCC). Am primit o mulțime de răspunsuri pozitive și am aflat că mulți internauți au trecut peste blocajul internetului din China. Ei au dorit să afle despre situația reală citind website-uri de peste hotare, și ca rezultat s-au retras din organizațiile PCC cărora li se alăturaseră. Mulți dintre cei care se retrăseseră anterior din partid i-au ajutat pe membrii familiei lor să renunțe la PCC.

Aș dori să împărtășesc una dintre cele mai îmbucurătoare conversații pe care le-am avut recent. Un utilizator al internetului care folosea pseudonimul „Ţăranul” mi-a spus cum conducătorul satului său a condus întreaga comunitate din acel sat să renunțe la PCC. Am fost profund emoționat. Iată un fragment din conversația noastră:

Țăranul: “Noi suntem țărani și nu avem foarte multă educație. Am trecut peste blocajul internetului ca să renunțăm la PCC.”

Voluntarul: „Puteți posta declarația de retragere aici și o putem transmite pentru dvs.”

Țăranul: “Încurajați de conducătorul satului nostru, toată lumea din sat a renunțat la PCC. O persoană bună din județul nostru ne-a ajutat și a postat [declarația de retragere] pe site-ul Epoch Times. Mulțumim acelei persoane amabile. Falun Dafa este bună!”

Voluntarul: „Felicitări! Aș vrea să vă amintesc că persoanele care s-au alăturat Ligii Tineretului și Tinerilor Pionieri, două dintre organizațiile de tineret ale PCC, trebuie să renunțe la apartenența lor, chiar dacă nu mai aparțin datorită limitei de vârstă. Când s-au alăturat [partidului], au promis să lupte pentru comunism întreaga lor viață. Făcând acest jurământ, și-au dedicat viața partidului comunist.”

Țăranul: „Suntem țărani simpli, fără educație. Nu dorim soarta rea a PCC, așa că am renunțat la Partid și la organizațiile sale afiliate. Conducătorul satului nostru a spus: ’Renunțați complet, ca să nu fiți responsabili pentru crimele PCC.’ Noi îl credem. Suferim sub conducerea PCC. Nu-i vom sprijini pe cei răi. Poate după ce întreaga țară va renunța la PCC, se va termina. Așteptăm cu nerăbdare ziua aceea. Atunci, noi țăranii putem trăi ca ființe umane, cu demnitate. Falun Dafa este bună!”

Voluntarul: „Sunteți înțelept. Fermierii din alte țări dețin fermele lor. PCC deține totul în China și abuzează de oameni. Le dăunează țăranilor și le fură oamenilor demnitatea. PCC este acum eliminat. Cei care nu se trezesc rapid ar putea fi făcuți responsabili pentru crimele lor.

Sunteți oameni simpli și buni, iar fiinţele divine au grijă de voi. Vă rog să transmiteți mulțumiri conducătorului satului, care a ajutat atât de mulți oameni să renunțe la PCC și să fie salvați. A făcut un lucru important și va fi binecuvântat.”

Chinese version available

CATEGORY: People in China Awaken to the Truth

RELATED ARTICLES
  • Puteţi tipări la imprimantă şi puteţi transmite toate articolele publicate pe Clearharmony, dar vă rugăm să menţionaţi sursa.